ERZURUM HALI YIKAMA

Erzurum Halı Yıkama

Yeterli Hijyen İçin Erzurum'da Profesyonel Halı Temizliği

Günümüzde şehir hayatı, çoğalan nüfus ve her geçen gün artan çok katlı konutlar ve iş merkezleri ile özdeşleşmiş durumdadır. Bu durum hizmet sektöründe faaliyet gösteren tüm firmaları etkileyen değişikliklere yol açmış; yeni hizmet alanları ortaya çıkmış veya var olan sektörler modernleşerek yeni bir anlayışla hizmet vermeye başlamıştır. Bu değişimden halı yıkama firmaları da etkilenmiştir.

Çok katlı çok odalı binalarda kullanılmakta olan halıların yıkanabileceği alan bulmak şehir hayatı için pek mümkün olmamakta, silme şeklinde yapılan halı temizliği ise yeterli hijyeni sağlamamaktadır. Bu noktada ortaya çıkan ihtiyacı halı yıkama firmaları karşılamaktadır. Özellikle alerjik rahatsızlıkları olanlar ve astım hastaları ile evinde hayvan besleyenler için büyük önem taşıyan halı temizliği için, evde bireysel imkânlarla yapılan ve oldukça yüzeysel kalan temizleme işlemi yeterli olmamaktadır.

Erzurum'da Nezafet Temizlik ile halılar belirtilen adresten alınarak uygun ortamlarda yıkanıp kurutulduktan sonra kaybolma ve karışma riski olmadan yine adrese teslim edilmektedir. Erzurum'da profesyonel hizmet veren Nezafet halı yıkama fabrikası, uygun makine ve temizlik malzemelerini kullanarak her çeşit halıda etkin temizlik sağlamakta, iyi temizlenen halıların temiz kalma süresi uzamaktadır.

Erzurum Nezafet Halı Yıkama, hiçbir zahmete katlanmadan, telefon veya elektronik posta ile ulaşarak halı temizliğini profesyonel ellerde yaptırmanıza olanak sağlamakta ve yaşam alanınızın daha temiz ve sağlıklı kalmasına yardımcı olmaktadır. Uygun malzemeler kullanılarak halılarınız leke, kir ve toz ile mikroplardan arındırılmaktadır. Halı temizliğinde halının dokusuna ve rengine zarar verilmemesi, temizlendikten sonra müşteriye ulaştırılması aşamasına kadar herhangi bir kirlilik kaynağından etkilenmesinin önlenmesi esastır.

El Dokuması Halı İle Makine Halısının Temizliği Farklı

Yün, naylon, polyester, olefin, polipropilen, akrilik, ipek, jute gibi farklı dokulara sahip ve ekonomik değeri değişik seviyelerde olan birçok halı türü bulunmaktadır. Halının el dokuması veya makine halısı olması, kullanılan malzemenin kalitesi gibi değerini değiştiren başka unsurlar da vardır.

Kullanılan halının cinsi, tabanının su geçirme özelliği, ip yapısı, hangi yöntemle dokunduğu, lif kaynakları, boya kaynağı gibi hususlar yapılacak temizliğin ve kullanılacak temizleme ürünü ile ekipmanın belirlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Doğru temizlenmeyen halılar kir ve mikroptan yeteri kadar arınmamasının yanında dokusunun yıpranması veya renginin değişmesi riski ile karşı karşıya kalmaktadır.

Halılarınızı uzun süre ilk günkü güzelliği ile kullanmaya devam etmek için Erzurum Nezafet Halı Yıkama tarafından sunulan profesyonel halı temizliği hizmetinden yararlanmak yararınıza olacaktır. Firma tarafından halılar cinsine ve özelliğine göre gruplandırılarak uygun temizleme teknikleri belirlenmektedir. Uzman olmayan kişiler elinde tazyikli su ve sert fırçalarla yıkanarak temizlenmeye çalışılan halılar zarar görmekte, bağlantı yerleri ve tabanda kırılmalar oluşmaktadır. Firmanın etkin temizlik sunan yöntemleri, halıların yıpranmasının önüne geçme olanağına sahip olmanızı mümkün hale getirmektedir.

Profesyonel Halı Temizliğinde Makine Kullanımı 

Değişik özellikte çok sayıda halının evde yeterince temizliğinin sağlanamaması halı yıkama firmalarına olan talebi artırdığından, Erzurum halı yıkama firmaları halıların kısa sürede yıkanması ve kurutulmasını sağlayan, bunu yaparken hijyenik bir ortam sunan sistem ve yöntem arayışlarına girmektedir. Çözüm arayışlarının önemli bir sonucu halı yıkama sektöründe değişik amaçlarla makine kullanımının yaygınlaşmasıdır. Erzurum Nezafet Halı Yıkama, halı yıkanmadan önce üzerindeki toz ve tüyleri giderme, yıkama ve kurutma işlemlerinde gelişmiş teknoloji ürünü makineler kullanarak halı temizliğinde etkili bir sonuç alınmasını sağlamaktadır. Kullanılan makineler, halıların renk ve dokusuna zarar vermeden derinlemesine temizlik yapılmasını, kolay kirlenmemesini ve uzun süreli bir kullanıma olanak tanımasını sağlamaktadır.

Halı yıkma işleminin modern teknolojinin kullanıldığı makineler yardımıyla yıkanmasının pek çok avantajı bulunmaktadır.

• Halıların temizliğinin en ufak noktaya kadar hijyenik ve sağlıklı koşullarda yapılmasını sağlamaktadır.
• Yıkama esnasında halıların yüzeyinin, bağlantı noktalarının ve tabanının zarar görmemesini sağlamaktadır.
• Halılar yıkanmadan önce, geçmiş zamanlarda deforme olma riskine rağmen toz dolabında dövülme işlemine tabi tutulurken, günümüzde kullanılan toz alma makineleri ile yüzeyinde bulunan kirlerinden arındırılması işlemi halıya zarar vermeden yapılmakta ve yıkama işleminin daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Makine ile toz alma işlemi yıkama sırasında tozların dibe çökerek çamurlaşmasını önlemektedir.
• Halılarda bulunan hav tüyleri gerekli temizliği sağlamayan fırçalar yerine hav alma makineleri kullanılarak temizlenmekte ve yıkamanın daha temiz yapılmasına katkı yapmaktadır.
• Özellikle kış günlerinde halıların yıkanması durumunda kurutma süresinin uzun olmasından meydana gelen sararma, sertleşme ve kötü koku sorunları kurutma makineleri kullanılarak ortadan kaldırılmaktadır. Profesyonel halı yıkama firmalarında hijyenik bir ortamda kurutma odalarında kuruması sağlanan halılar kuruma işlemi süresince tozlanma ve kirlenmeye maruz kalmamaktadır.
• Modern sıkma makineleri ile halılara zarar vermeden sıkma işlemi yapılmakta ve halıların oldukça kuru bir şekilde çıkmalarını sağlamaktadır.
• Otomatik makineler ile yapılan yıkama esnasında personelin etkisi çok az olduğundan personel kaynaklı hataların da büyük ölçüde önüne geçilmektedir.
• Otomatik makineler ile halıların çok kısa bir sürede yıkanıp kurutulması sağlanarak teslimat süresi oldukça kısaltılmaktadır.

Kusursuz bir temizlikle tanışmak ister misiniz?